Please enter the item keyword
HTE3921M5W0R008F
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time |
2026-06-11 expected arrival 2000 |
| MPQ | 2000 |
| MOQ | 2000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5 | $1.239175 |
| 20 | $0.998225 |
| 200 | $0.826117 |
| 500 | $0.714247 |
| 1000 | $0.559350 |
| 3000 | $0.473296 |
| Manufacturer Number | HTE3921M5W0R008F |
| Product number | R07-2139-R008F1DM11LTHE0 |
| 制造商 | WALTER |
| Series | WALTER-HTEM |
| 类别 | Wide Terminal Current Sensing Resistor |
| 尺寸 | 2139 |
| 阻值 | 0.008Ω(8mR) |
| 阻值精度 | ±1% |
| 温度系数(ppm) | ±100PPM |
| 功率 | 5W |
| Status | Active |
| Description | Wide Terminal Current Sensing Resistor ,2139 ,0.008R(8mR) ,±1% ,5W ,MnCu ,±100PPM |
| Stock | 0 |
| MPQ | 2000 |
| MOQ | 2000 |
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | HTE series |
| Product Type | Wide Terminal Current Sensing Resistor |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | HTE series |
| Product Type | Wide Terminal Current Sensing Resistor |
| Material | MnCu alloy |
| Power Rating | 1W/1.5W/2W/3W/4W/5W/10W |
| Resistance Tolerance | ±0.5%(D) / ±1%(F) |
| Resistance Value | R001~R100 |
| Size | 0805/1206/1508/2010/2512/3008/3015/3618/3921/5931 |
| Protective coating | Flame-retardant epoxy, meets UL- 94-V0 requirements(green) |
| Terminal electrode | Sn﹑Ni﹑Cu |
| TCR (ppm/℃) | ±100;±50 |
| Operating Temperature | -55℃~170℃ |
| MPQ | 2000/4000/5000 |
| Termination Style | SMD |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series