Please enter the item keyword
HTC3921M5W0R100F
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-06-11 |
| MPQ | 2000 |
| MOQ | 2000 |
| Manufacturer Number | HTC3921M5W0R100F |
| Product number | R07-3921-R100F1DM11JHTC |
| 制造商 | WALTER |
| Series | WALTER-HTC |
| 类别 | Wide Terminal Current Sensing Resistor |
| 尺寸 | 3921 |
| 阻值 | 0.1Ω(100mR) |
| 阻值精度 | ±1% |
| 温度系数(ppm) | ±50PPM |
| 功率 | 5W |
| Status | Active |
| Description | Wide Terminal Current Sensing Resistor ,3921 ,0.1R(100mR) ,±1% ,5W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-HTC |
| Stock | 0 |
| MPQ | 2000 |
| MOQ | 2000 |
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-HTC |
| Product Type | Wide Terminal Current Sensing Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-HTC |
| Product Type | Wide Terminal Current Sensing Resistor |
| Product Series | Wide Terminal Current Sensing Resistor |
| Size | 3921 |
| Material | MnCu alloy |
| Power Rating | 5W |
| Resistance Value | 100mΩ |
| Resistance Tolerance | ±1% |
| TCR (ppm) | ±50 |
| Substrate | Alumina Ceramic |
| Adhesion layer | Epoxy |
| Terminal electrode | Sn﹑Ni﹑Cu |
| Protective coating | UL- 94-V0 requirements(green) |
| Marking coating | UL- 94-V0 requirements (black) |
| Operating Temperature | -55℃~155℃ |
| Storage Conditions | temperature+10℃~40℃;humidity ≦75% |
| Wave solder Preheating | 100℃~130℃, max.100 sec. |
| Wave Soldering Solder | 250℃~265℃ max. 10 sec |
| Solder reflow Preheating | 145 ± 15℃, max.120 sec. |
| Reflow Soldering Solder | min. 220℃, max. 60 sec. |
| Maximum temperature | 260±5℃, max. 10sec. |
| Rework temperature(hot air equipment) | 350℃, 3~5seconds |
| MPQ | 2000PCS |
| Unit weight | 0.255g±0.012g |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series