Please enter the item keyword
CH2512FBR820G
| Status | Active |
| Stock | 120 In stock |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-06-12 |
| MPQ | 4000 |
| MOQ | 4000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5 | $0.193621 |
| 20 | $0.150594 |
| 100 | $0.129081 |
| 500 | $0.107567 |
| 2000 | $0.077448 |
| 5000 | $0.070994 |
| Manufacturer Number | CH2512FBR820G |
| Product number | R04-2512-R820F1S0000ZCH |
| 制造商 | LIZ |
| Series | LIZ-CH-High power |
| 类别 | High Power Thick Film Chip Resistor |
| 尺寸 | 2512 |
| 阻值 | 0.82Ω(820mR) |
| 阻值精度 | ±1% |
| 功率 | 2W |
| Status | Active |
| Description | Thick Film Low Resistance Chip Resistor ,2512 ,0.82R(820mR) ,±1% ,2W ,- ,- ,LIZ-CH |
| Stock | 120 |
| MPQ | 4000 |
| MOQ | 4000 |
| Manufacturer | LIZ |
| Product Series | Type CH |
| Product Type | High Power Thick Film Chip Resistors |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | LIZ |
| Product Series | Type CH |
| Product Type | High Power Thick Film Chip Resistors |
| Size | 0402 0603 0805 1206 1210 2010 2512 |
| Resistance Range | 1Ω~22MΩ |
| Resistance Tolerance | D=±0.5% F=±1% G=±2% J=±5% |
| Rated Power | 1=1W 2= 3/4W 3= 1/2W 4= 1/4W 8= 1/8W A= 1/10W B= 2W |
| Operation Temperature | -55℃~+155℃ |
| storage condition | 5~30℃, 30~75%RH. |
| Ceramic substrate | Al2O3 |
| Resistive layer | RuO2 + glass |
| Max Working Voltage | 200V |
| Max Overload Voltage | 500V |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series