Please enter the item keyword
WM30-25-P
| Status | Active |
| Stock | 25 In stock |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-05-03 |
| MPQ | 250 |
| MOQ | 250 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | $2.584197 |
| 10 | $2.286020 |
| 50 | $1.822190 |
| 100 | $1.590275 |
| 500 | $1.424622 |
| 1000 | $1.099940 |
| Manufacturer Number | WM30-25-P |
| Product number | F08-6030-25A06VFAM30A |
| 制造商 | WALTER |
| Series | WALTER-WM30 |
| 保险丝类别 | Power Fuse(Speed Fuse) |
| 尺寸 | 6*30 |
| 电流值 | 25A |
| 熔断类别 | Fast Acting Type |
| 电压 | AC/DC 660V |
| 安装方式 | Axial strip Lead |
| Status | Active |
| Description | Power Fuse ,6*30mm ,25A ,660VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM30 ,- |
| Stock | 25 |
| MPQ | 250 |
| MOQ | 250 |
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WM30 Series |
| Product Type | Power Fuse |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WM30 Series |
| Product Type | Power Fuse |
| Rated Current | 200mA~30A |
| Rated Voltage | 660V AC/DC |
| Breaking Capacity(AC/DC) | 1000A |
| Operating Temperatur | -55℃~125℃ |
| Standards | UR;CUR |
| Storage Conditions | Under airtight in tem-Perature+10℃~60℃、relative humidity ≦75% |
| WM30-XXX (rated current <2A) | 240PCS |
| WM30-XXX (rated current ≧2A) | 250PCS |
| WM30-XXX-P | 75PCS |
| WM30-XXX-P-L | 100PCS |
| WM30-XXX-P-SXL | 100PCS |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series