Please enter the item keyword
- Power Fuse ,6*30mm ,20A ,660VAC/DC ,- ,Axial Without Lead ,WALTER-WM30 ,- - WM30-20
- Power Fuse ,6*30mm ,20A ,660VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM30 ,- - WM30-20-P
- Power Fuse ,6*30mm ,25A ,660VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM30 ,- - WM30-25-P
| Manufacturer: | WALTER |
| Product Series: | WM30 Series |
| Product Type: | Power Fuse |
| EU RoHS: | 2011/65/EU |
| EU REACH: | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
{{cartItemsCount}}
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WM30 Series |
| Product Type | Power Fuse |
| Rated Current | 200mA~30A |
| Rated Voltage | 660V AC/DC |
| Breaking Capacity(AC/DC) | 1000A |
| Operating Temperatur | -55℃~125℃ |
| Standards | UR;CUR |
| Storage Conditions | Under airtight in tem-Perature+10℃~60℃、relative humidity ≦75% |
| WM30-XXX (rated current <2A) | 240PCS |
| WM30-XXX (rated current ≧2A) | 250PCS |
| WM30-XXX-P | 75PCS |
| WM30-XXX-P-L | 100PCS |
| WM30-XXX-P-SXL | 100PCS |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |