Please enter the item keyword
LFP-80-EP
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-07-12 |
| MPQ | 100 |
| MOQ | 896 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | $4.142769 |
| 10 | $3.236538 |
| 50 | $2.589231 |
| 100 | $2.265577 |
| 1000 | $1.683000 |
| Manufacturer Number | LFP-80-EP |
| Product number | F08-1038-80A0Y70TLFPA |
| 制造商 | WALTER |
| Series | WALTER-LFP |
| 保险丝类别 | Power Fuse(Speed Fuse) |
| 尺寸 | 10*38mm |
| 电流值 | 80A |
| 熔断类别 | Fast Acting Type |
| 电压 | AC250V |
| 安装方式 | Stud-mount |
| Status | Active |
| Description | Power Fuse ,10*38mm ,80A ,250VAC ,- ,Stud-mount ,WALTER-LFP ,- |
| Stock | 0 |
| MPQ | 100 |
| MOQ | 896 |
| Manufacturers | Walter |
| Product Type | Power Fuses |
| Rated Current | 31.5A~80A |
| Rated Voltage | 500VAC / 125 VDC ;250VAC / 125 VDC |
| Breaking Capacity | 500Vac@1500A 125Vdc@1500A;250Vac@2500A 125Vdc@1500A |
| Manufacturers | Walter |
| Product Type | Power Fuses |
| Rated Current | 31.5A~80A |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Standards and approvals | C-UR |
| Rated Voltage | 500VAC / 125 VDC ;250VAC / 125 VDC |
| Breaking Capacity | 500Vac@1500A 125Vdc@1500A;250Vac@2500A 125Vdc@1500A |
Related Series