Please enter the item keyword
- Power Fuse ,10*38mm ,40A ,500VAC/125VDC ,Fast Acting Type ,Lying ,WALTER-LFP ,- - LFP-40-P
- Power Fuse ,10*38mm ,80A ,250VAC ,- ,Stud-mount ,WALTER-LFP ,- - LFP-80-EP
Power Fuses
| Manufacturers: | Walter |
| Product Type: | Power Fuses |
| Rated Current: | 31.5A~80A |
| Rated Voltage: | 500VAC / 125 VDC ;250VAC / 125 VDC |
| Breaking Capacity: | 500Vac@1500A 125Vdc@1500A;250Vac@2500A 125Vdc@1500A |
{{cartItemsCount}}
| Manufacturers | Walter |
| Product Type | Power Fuses |
| Rated Current | 31.5A~80A |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Standards and approvals | C-UR |
| Rated Voltage | 500VAC / 125 VDC ;250VAC / 125 VDC |
| Breaking Capacity | 500Vac@1500A 125Vdc@1500A;250Vac@2500A 125Vdc@1500A |