Please enter the item keyword
WL50-20
| Status | Active |
| Stock | 35 In stock |
| Lead time |
2026-06-11 expected arrival 165 |
| MPQ | 100 |
| MOQ | 100 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | $4.174472 |
| 10 | $3.578119 |
| 50 | $2.981766 |
| 200 | $2.385413 |
| 1000 | $1.908330 |
| Manufacturer Number | WL50-20 |
| Product number | F08-1038-20A0S10BL50A |
| 制造商 | WALTER |
| Series | WALTER-WL50 |
| 保险丝类别 | Power Fuse(Speed Fuse) |
| 尺寸 | 10*38mm |
| 电流值 | 20A |
| 电压 | DC1KV |
| 安装方式 | Chip SMD |
| Status | Active |
| Description | Power Fuse ,10*38mm ,20A ,1000V ,- ,Axial Without Lead |
| Stock | 35 |
| MPQ | 100 |
| MOQ | 100 |
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WL50 Series |
| Product Type | Power Fuse |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WL50 Series |
| Product Type | Power Fuse |
| Rated Current | 1A~30A |
| Rated Voltage | 1000V DC |
| Breaking Capacity(DC) | (1A-15A)10kA 30kA;(16A-30A)30KA |
| Operating Temperatur | -55℃~125℃ |
| STANDARDS | UL |
| Installation Way | Stud-mount |
| Specification | |
| WL50-XXX | 1800PCS |
| WL50-XXX-AP | 1200PCS |
| WL50-XXX-P1 | 700PCS |
| WL50-XXX-BP | 960PCS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series