Please enter the item keyword
- Power Fuse ,10*38mm ,20A ,1000V ,- ,Axial Without Lead - WL50-20
- Power Fuse ,10*38mm ,4A ,1000V ,- ,Stud-mount ,WALTER-WL50 ,- - WL50-4A-AP
- Power Fuse ,10*38mm ,30A ,1000V ,P1 ,Stud-mount ,WALTER-WL50 ,- - WL50-30-P1
| Manufacturer: | WALTER |
| Product Series: | WL50 Series |
| Product Type: | Power Fuse |
| EU RoHS: | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH: | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
{{cartItemsCount}}
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WL50 Series |
| Product Type | Power Fuse |
| Rated Current | 1A~30A |
| Rated Voltage | 1000V DC |
| Breaking Capacity(DC) | (1A-15A)10kA 30kA;(16A-30A)30KA |
| Operating Temperatur | -55℃~125℃ |
| STANDARDS | UL |
| Installation Way | Stud-mount |
| Specification | |
| WL50-XXX | 1800PCS |
| WL50-XXX-AP | 1200PCS |
| WL50-XXX-P1 | 700PCS |
| WL50-XXX-BP | 960PCS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |