Please enter the item keyword
- PPTC SMD ,2018 ,1.1A ,15V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- - BSMD2018-100-15V
- PPTC SMD ,2018 ,1.1A ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- - BSMD2018-100-33V
- PPTC SMD ,2018 ,1.5A ,15V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- - BSMD2018-150-15V
- PPTC SMD ,2018 ,2A ,10V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- - BSMD2018-200-10V
- PPTC SMD ,2018 ,300mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- - BSMD2018-030-60V
- PPTC SMD ,2018 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- - BSMD2018-050-60V
- PPTC SMD ,2018 ,750mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- - BSMD2018-075-60V
- PPTC SMD ,2018 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- - BSMD2018-260-24V
- PPTC SMD ,2018 ,3A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- - BSMD2018-300-16V
- PPTC SMD ,2018 ,5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- - BSMD2018-500-6V
2018 PPTC Fuse
| Manufacturer: | BHFUSE |
| Product Series: | BH-BSMD2018 |
| Product Type: | PPTC SMD |
| EU RoHS: | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH: | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
{{cartItemsCount}}
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD2018 |
| Product Type | PPTC SMD |
| Product Type | BSMD2018 |
| Size | 2018 |
| Hold Current (A) | 0.30A~2.0A |
| Trip Current (A) | 0.60A~4.0A |
| Rated Voltage (V) | 10V~60V |
| Typical Power (W) | 0.9W~1.1W |
| Operationg Temperature | - 40 °C to +85 °C |
| Storage Conditions | 40 °C max,70% R.H. |
| Termination Style | SMD |
| EU ROHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |