Please enter the item keyword
BSMD2018-300-16V
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-05-19 |
| MPQ | 1500 |
| MOQ | 1500 |
| Manufacturer Number | BSMD2018-300-16V |
| Product number | F11-2018-3A001C0CB20A |
| 制造商 | BHFUSE |
| Series | BH-BSMD2018 |
| 产品类别 | PPTC SMD |
| 尺寸代码 | 2018 |
| 保持电流(A) | 3A |
| 电压值(V) | DC16V |
| 安装类型 | Chip SMD |
| Status | Active |
| Description | PPTC SMD ,2018 ,3A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- |
| Stock | 0 |
| MPQ | 1500 |
| MOQ | 1500 |
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD2018 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD2018 |
| Product Type | PPTC SMD |
| Product Type | BSMD2018 |
| Size | 2018 |
| Hold Current (A) | 0.30A~2.0A |
| Trip Current (A) | 0.60A~4.0A |
| Rated Voltage (V) | 10V~60V |
| Typical Power (W) | 0.9W~1.1W |
| Operationg Temperature | - 40 °C to +85 °C |
| Storage Conditions | 40 °C max,70% R.H. |
| Termination Style | SMD |
| EU ROHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series