Please enter the item keyword
- PPTC SMD ,1206 ,3.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-350
- PPTC SMD ,1206 ,4A ,12V ,- ,Chip SMD - BSMD1206L-400-12V
- PPTC SMD ,1206 ,2.6A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-260
- PPTC SMD ,1206 ,3A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-300
- PPTC SMD ,1206 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-400
- PPTC SMD ,1206 ,4.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-450
- PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-500
- PPTC SMD ,1206 ,5.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-550
- PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-110
- PPTC SMD ,1206 ,1.25A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-125
- PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-150
- PPTC SMD ,1206 ,1.75A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-175
- PPTC SMD ,1206 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-200
- PPTC SMD ,1206 ,2.3A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-230
- PPTC SMD ,1206 ,3.8A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-380
- PPTC SMD ,1206 ,6A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,- - BSMD1206L-600
1206 SMD Low Resistance PPTC Fuse
| Manufacturer: | BHFUSE |
| Product Series: | BH-BSMD1206L |
| Product Type: | PPTC SMD |
| EU RoHS: | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH: | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
{{cartItemsCount}}
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD1206L |
| Product Type | PPTC SMD |
| Product Type | BSMD1206L |
| Size | 1206 |
| Hold Current (A) | 1.1A~6.0A |
| Trip Current (A) | 2.2A~12.0A |
| Rated Voltage (V) | 6V |
| Typical Power (W) | 1.2W~1.5W |
| Operationg Temperature | - 40 °C to +85 °C |
| Storage Conditions | 40 °C max,70% R.H. |
| Termination Style | SMD |
| EU ROHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |