Please enter the item keyword
HR1206F2M00P05U
| Status | Active |
| Stock | 2020 In stock |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-06-28 |
| MPQ | 5000 |
| MOQ | 5000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5 | $0.125418 |
| 50 | $0.097546 |
| 200 | $0.083603 |
| 1000 | $0.069674 |
| 3000 | $0.055731 |
| 5000 | $0.041802 |
| Manufacturer Number | HR1206F2M00P05U |
| Product number | R15-1206-2M00F1V001LVHRG |
| 制造商 | EVER |
| Series | EVER-HR |
| 类别 | Automotive Resistor |
| 尺寸 | 1206 |
| 阻值 | 2MΩ(2MR) |
| 阻值精度 | ±1% |
| 温度系数(ppm) | DC800V |
| 功率 | 1/4W |
| Status | Active |
| Description | Automotive Resistor,1206 ,2M ,±1% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Stock | 2020 |
| MPQ | 5000 |
| MOQ | 5000 |
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
Related Series