Please enter the item keyword
ST0603F2R40P05A
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-05-21 |
| MPQ | 5000 |
| MOQ | 5000 |
| Manufacturer Number | ST0603F2R40P05A |
| Product number | R15-0603-2R40F1X001QVST |
| 制造商 | EVER |
| Series | EVER-ST |
| 类别 | Automotive Resistor |
| 尺寸 | 0603 |
| 阻值 | 2.4Ω(2.4R) |
| 阻值精度 | ±1% |
| 温度系数(ppm) | ±400PPM |
| 功率 | 1/10W |
| Status | Active |
| Description | Automotive Resistor,0603 ,2.4R ,±1% ,1/10W ,- ,±400PPM ,EVER-ST |
| Stock | 0 |
| MPQ | 5000 |
| MOQ | 5000 |
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-ST |
| Product Type | Anti-Sulfuration Thick Film Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-ST |
| Product Type | Anti-Sulfuration Thick Film Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series