Please enter the item keyword
CR2512F40R2E042W
| Status | Active |
| Stock | 15700 In stock |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-07-13 |
| MPQ | 4000 |
| MOQ | 4000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5 | $0.209177 |
| 20 | $0.127000 |
| 200 | $0.104588 |
| 1000 | $0.082176 |
| 3000 | $0.059765 |
| 10000 | $0.044824 |
| Manufacturer Number | CR2512F40R2E042W |
| Product number | R10-2512-40R2F1S0000CRH |
| 制造商 | EVER |
| Series | EVER-CRH |
| 类别 | High Power Thick Film Chip Resistor |
| 尺寸 | 2512 |
| 阻值 | 40.2Ω(40.2R) |
| 阻值精度 | ±1% |
| 功率 | 2W |
| Status | Active |
| Description | High Power Thick Film Chip Resistor ,2512 ,40.2R ,±1% ,2W ,- ,- ,EVER-CRH |
| Stock | 15700 |
| MPQ | 4000 |
| MOQ | 4000 |
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRH |
| Product Type | High Power Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRH |
| Product Type | High Power Thick Film Chip Resistor |
| Size | 0402 0603 0805 1206 1210 1812 2010 2512 |
| Rated Power | 0.1W 0.125W 0.25W 0.5W 0.66W 1W 2W |
| Resistance Value | 10mΩ≦R≦10MΩ |
| Resistance Tolerance | ±0.1%(B)/±0.5%(D) / ±1%(F)/±2%(G)/±5%(J) |
| Operating Temperature Range | -55℃~+155℃ |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series