Please enter the item keyword
CUH0805F1M30P05Z
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-06-27 |
| MPQ | 1 |
| MOQ | 1 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5 | $0.229528 |
| 100 | $0.166929 |
| 300 | $0.125197 |
| 1000 | $0.087638 |
| 3000 | $0.066772 |
| 10000 | $0.049036 |
| Manufacturer Number | CUH0805F1M30P05Z |
| Product number | R10-0805-1M30F1U001LCUH |
| 制造商 | EVER |
| Series | EVER-CUH |
| 类别 | High Power Thick Film Chip Resistor |
| 尺寸 | 0805 |
| 阻值 | 1.3MΩ(1.3MR) |
| 阻值精度 | ±1% |
| 温度系数(ppm) | ±100PPM |
| 功率 | 1/2W(0.5W) |
| Status | Active |
| Description | High Power Thick Film Chip Resistor0805 ,1.3M ,±1% ,1/2W ,- ,±100PPM ,EVER-CUH |
| Stock | 0 |
| MPQ | 1 |
| MOQ | 1 |
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CUH |
| Product Type | High Power Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CUH |
| Product Type | High Power Thick Film Chip Resistor |
| Size | 0402 0603 0805 1206 1210 2010 2512 |
| Rated Power | 0.2W 0.33W 0.5W 0.75W 1W 1.5W 3W |
| Resistance Value | 1Ω≦R≦10MΩ |
| Resistance Tolerance | ±1%(F)/±2%(G)/±5%(J) |
| Operating Temperature Range | -55℃~+155℃ |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series