Please enter the item keyword
EMC16F1W0R008MES
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-06-26 |
| MPQ | 5000 |
| MOQ | 5000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5 | $0.094831 |
| 20 | $0.081751 |
| 100 | $0.065401 |
| 300 | $0.042511 |
| 1000 | $0.034336 |
| 5000 | $0.026160 |
| Manufacturer Number | EMC16F1W0R008MES |
| Product number | R09-1206-R008F1TM11LEMCN |
| 制造商 | ELLON |
| Series | ELLON-EMC |
| 类别 | Metal Current Sensing Chip Resistor |
| 尺寸 | 1206 |
| 阻值 | 0.008Ω(8mR) |
| 阻值精度 | ±1% |
| 温度系数(ppm) | ±50PPM |
| 功率 | 1W |
| Status | Active |
| Description | Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.008R(8mR) ,±1% ,1W ,MnCu ,±50PPM |
| Stock | 0 |
| MPQ | 5000 |
| MOQ | 5000 |
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | EMC |
| Product Type | Metal Current Sensing Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | EMC |
| Product Type | Metal Current Sensing Chip Resistor |
| Size | 0603 0805 1206 |
| Resistor Tolerance | ±0.5% ±1% |
| Rated Power | 0.5W 0.75W 1W |
| Resistor Value | R001-R020 |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series