Please enter the item keyword
STE0603MW50R065F
| Status | Active |
| Stock | 4740 In stock |
| Lead time |
2026-05-16 expected arrival 65000 |
| MPQ | 5000 |
| MOQ | 5000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5 | $0.100523 |
| 20 | $0.075392 |
| 100 | $0.060314 |
| 500 | $0.046911 |
| 2000 | $0.038534 |
| 5000 | $0.029811 |
| Manufacturer Number | STE0603MW50R065F |
| Product number | R09-0603-R065F1UM11JSTE |
| 制造商 | WALTER |
| Series | WALTER-STEM |
| 类别 | Metal Current Sensing Chip Resistor |
| 尺寸 | 0603 |
| 阻值 | 0.065Ω(65mR) |
| 阻值精度 | ±1% |
| 温度系数(ppm) | ±50PPM |
| 功率 | 1/2W(0.5W) |
| Status | Active |
| Description | Metal Current Sensing Chip Resistor ,0603 ,0.065R(65mR) ,±1% ,1/2W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE |
| Stock | 4740 |
| MPQ | 5000 |
| MOQ | 5000 |
| Product Type | Metal Foil Current Sensing Resistor |
| Resistance Value | R002-R700 |
| Resistance Tolerance | ±0.5%(D) / ±1%(F) |
| Size | 0603/0805/1206/2010 /2512/3921/4527 |
| Power Rating | 1/2W~4W |
| Product Type | Metal Foil Current Sensing Resistor |
| Resistance Value | R002-R700 |
| Resistance Tolerance | ±0.5%(D) / ±1%(F) |
| Material | MnCu alloy |
| Substrate | Alumina Ceramic |
| Adhesion layer | Epoxy |
| Resistive element | Cu alloy |
| Terminal electrode | Cu / Ni / Sn |
| Protective coating | Flame-retardant epoxy |
| Marking coating | Flame-retardant epoxy |
| Operating Temperature | -55℃~170℃ |
| Storage Conditions | 10℃~40℃ |
| Preheating | 145 ± 15℃, max. 120 sec |
| Soldering | min. 220℃, max. 60 sec. |
| Maximum temperature | 260±5℃, max. 10sec. |
| Rework Temperature (hot air equipment) | 350℃,3~5seconds |
| Termination Style | SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Size | 0603/0805/1206/2010 /2512/3921/4527 |
| Power Rating | 1/2W~4W |
Related Series