Please enter the item keyword
HoSRA2W-2.5mR-1%-15
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-06-16 |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | $0.643683 |
| 10 | $0.585166 |
| 100 | $0.497391 |
| 300 | $0.482762 |
| 2000 | $0.424246 |
| Manufacturer Number | HoSRA2W-2.5mR-1%-15 |
| Product number | R08-1565-0E25F1SC200SRAH |
| 制造商 | HO |
| Series | HOSRA |
| 类别 | Low-Resistance Shunt Resistor |
| 尺寸 | 15*6.5mm |
| 阻值 | 0.0025Ω(2.5mR) |
| 阻值精度 | ±1% |
| 功率 | 2W |
| Status | Active |
| Description | Low-Resistance Shunt Resitor ,15*6.5mm ,0.0025R(2.5mR) ,±1% ,2W ,NiCu ,P:15mm |
| Stock | 0 |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Manufacturer | HO |
| Product Series | HO-HOSRA |
| Product Type | Low-Resistance Shunt Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | HO |
| Product Series | HO-HOSRA |
| Product Type | Low-Resistance Shunt Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series