Please enter the item keyword
EVSV1000-160B
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-06-11 |
| MPQ | 1 |
| MOQ | 1 |
| Manufacturer Number | EVSV1000-160B |
| Product number | F20-7943-160AS1FQEVSA |
| 制造商 | LANSON |
| Series | LANSON-EVS |
| 保险丝类别 | Power Fuse(Speed Fuse) |
| 尺寸 | 79.8*43.5mm |
| 电流值 | 160A |
| 熔断类别 | Fast Acting Type |
| 电压 | DC1000V |
| 安装方式 | Flush |
| Status | Active |
| Description | European style square Hihg speed Fuse ,79.8*43.5mm ,160A ,1000V ,Fast Acting Type ,Flush,CCC |
| Stock | 0 |
| MPQ | 1 |
| MOQ | 1 |
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | EVS |
| Product Type | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Operating Temperature | -40℃~120℃ |
| Class of Operation | High Speed Fuse |
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | EVS |
| Product Type | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Current Rating | 50A-400A |
| Voltage Rating | 1000VDC |
| Ref. to Standard | GB/T13539.4; iec 60269-4; UL248-13 |
| Operating Temperature | -40℃~120℃ |
| Class of Operation | High Speed Fuse |
Related Series