Please enter the item keyword
MHC-20
| Status | Active |
| Stock | 20 In stock |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-05-03 |
| MPQ | 250 |
| MOQ | 250 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | $2.230516 |
| 10 | $1.920722 |
| 50 | $1.672887 |
| 100 | $1.487010 |
| 500 | $1.084278 |
| 1000 | $0.836443 |
| Manufacturer Number | MHC-20 |
| Product number | F08-6030-20A05VFBMPCA |
| 制造商 | WALTER |
| Series | WALTER-MHC |
| 保险丝类别 | Power Fuse(Speed Fuse) |
| 尺寸 | 6*30 |
| 电流值 | 20A |
| 熔断类别 | Fast Acting Type |
| 电压 | AC/DC500V |
| 安装方式 | Axial Without Lead |
| Status | Active |
| Description | Power Fuse ,6*30mm ,20A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-MHC/MHP ,- |
| Stock | 20 |
| MPQ | 250 |
| MOQ | 250 |
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | MHC MHP Series |
| Product Type | Power Fuse |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | MHC MHP Series |
| Product Type | Power Fuse |
| Rated Current | 10A~30A |
| Rated Voltage | 500V AC/ DC |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Storage Conditions | Under airtight in temperature+10℃~60℃、relative humidity ≦75% |
| Standards | C-UR;TUV |
| Packing Quantity | MHC 250PCS /MHP 200PCS |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series