Please enter the item keyword
2410LT2A250V
| Status | Active |
| Stock | 145 In stock |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-05-20 |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5 | $0.104788 |
| 100 | $0.068234 |
| 500 | $0.048738 |
| 1000 | $0.034117 |
| Manufacturer Number | 2410LT2A250V |
| Product number | F01-2410-2A00Y7TCWLTS |
| 制造商 | WALTER |
| Series | WALTER-2410LT |
| 保险丝类别 | Surface Mount Fuses |
| 尺寸 | 2410 |
| 电流值 | 2A |
| 熔断类别 | Time-Lag Type |
| 电压 | AC250V |
| 安装方式 | Chip SMD |
| Status | Active |
| Description | Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-2410LT ,Silver |
| Stock | 145 |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Rated Current | 0.5A~6.3A |
| Rated Voltage | 250 V ac |
| SIZE | (6.10±0.50)*(2.670±0.30) |
| Safety Approval | UL E56092; TUV R50485936; CQC: CQC20012273793 |
| Melting characteristic | Slo-Blo Fuse |
| Rated Current | 0.5A~6.3A |
| Rated Voltage | 250 V ac |
| SIZE | (6.10±0.50)*(2.670±0.30) |
| Body | Ceramic tube |
| Cap | Brass with Sliver plated |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Safety Approval | UL E56092; TUV R50485936; CQC: CQC20012273793 |
| Melting characteristic | Slo-Blo Fuse |
Related Series