Please enter the item keyword
0402F3.5A32V
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-06-26 |
| MPQ | 10000 |
| MOQ | 10000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5 | $0.051632 |
| 20 | $0.045436 |
| 200 | $0.041306 |
| 1000 | $0.037175 |
| 5000 | $0.033045 |
| 10000 | $0.028914 |
| Manufacturer Number | 0402F3.5A32V |
| Product number | F01-0402-3A50G1FCW4FA |
| 制造商 | WALTER |
| Series | WALTER-0402F |
| 保险丝类别 | Surface Mount Fuses |
| 尺寸 | 0402 |
| 电流值 | 3.5A |
| 熔断类别 | Fast Acting Type |
| 电压 | DC32V |
| 安装方式 | Chip SMD |
| Status | Active |
| Description | Surface Mount Fuses ,0402 ,3.5A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD |
| Stock | 0 |
| MPQ | 10000 |
| MOQ | 10000 |
| Product Type | 0402FA SMD Fuse |
| Rated Current | 1A 2A 3A 4A 5A |
| Rated Voltage VDC | 32V |
| Size | 0402 |
| Characteristic | Fast Acting |
| Product Type | 0402FA SMD Fuse |
| Rated Current | 1A 2A 3A 4A 5A |
| Rated Voltage VDC | 32V |
| Operating Temperature | -55℃~95℃ |
| MPQ | 10000PCS |
| STANDARDS AND APPROVALS | UL Pending |
| Size | 0402 |
| Characteristic | Fast Acting |
Related Series