Please enter the item keyword
BZT52C2V7S
| Status | Active |
| Stock | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date when out of stock 2026-05-07 |
| MPQ | 3000 |
| MOQ | 3000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5 | $0.017683 |
| 20 | $0.013754 |
| 100 | $0.007859 |
| 300 | $0.007073 |
| 3000 | $0.005305 |
| 15000 | $0.004715 |
| Manufacturer Number | BZT52C2V7S |
| Product number | DZ-ZDZ0342V7030V902JD |
| 制造商 | JD |
| Series | JD-BZT52C2V4S-43S |
| 产品类型 | Zener Diodes |
| 齐纳电压(VZ) | 2.7V |
| 功率耗散(PD) | 200mW |
| 正向压降(VF) | 0.9V |
| 封装 | SOD-323 |
| Status | Active |
| Description | Zener Diodes ,2.7V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323 |
| Stock | 0 |
| MPQ | 3000 |
| MOQ | 3000 |
| Manufacturer | JD |
| Product Series | BZT52C2V4S-43S |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Manufacturer | JD |
| Product Series | BZT52C2V4S-43S |
| Product Type | Zener Diodes |
| Power Dissipation | 200mW |
| Forward Voltage IF-10mA | VF:0.9V |
| Operating And Storage Temperature | -55~+150℃ |
| SPQ | 3000PCS/REEL |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
Related Series