Please enter the item keyword
- Subminiature Fuses ,3.0*7.3 ,1A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FCP ,- - FCP-F1A00V1T02280AG
- Subminiature Fuses ,3.0*7.3 ,3.15A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FCP ,- - FCP-F3A15V1T02280AG
- Subminiature Fuses ,3.0*7.3 ,4A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FCP ,- - FCP-F4A00V1T02280AG
- Subminiature Fuses ,3.0*7.3 ,5A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FCP ,- - FCP-F5A00V1T02280AG
- Subminiature Fuses ,3.0*7.3 ,160mA ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FCP ,- - FCP-F160MV1T02280AG
- Subminiature Fuses ,3.0*7.3 ,6.3A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead - FCP-F6A30V1T02280AG
Subminiature Fuses
| manufacturer: | walter |
| Product series: | FCP series miniature fuse |
| size: | 7.3*3.0mm |
| Rated Current: | 160mA~6.3A |
| Rated Voltage: | 125V AC/DC |
{{cartItemsCount}}
| manufacturer | walter |
| Product series | FCP series miniature fuse |
| size | 7.3*3.0mm |
| Breaking Series | Fast Acting Type |
| Breaking Capacity | 160mA~5A@125V AC/DC 6.3A@125V AC/DC |
| safety certification | cUL,VDE,KC,CCC,PSE |
| environmental protection | ROHS/REACH |
| operate temperature | -55℃~125℃ |
| Package | box |
| Packaging quantity (pieces) | 1000 |
| Rated Current | 160mA~6.3A |
| Rated Voltage | 125V AC/DC |