Please enter the item keyword
- Surface Mount Fuses ,6125 ,20A ,65V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF20A65V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,10A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF10A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,12A ,65VAC ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF12A65V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,15A ,65V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF15A65V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,1A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF1A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,1.6A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,- - 6125SF1.6A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,2A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF2A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,2.5A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF2.5A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,3A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF3A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,3.15A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF3.15A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,4A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF4A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,5A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF5A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,6.3A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF6.3A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,7A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF7A125V
- Surface Mount Fuses ,6125 ,8A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,- - 6125SF8A125V
NANO 6125 Inrush Type Surface Mount Fuses
| Rated Current: | 1.0A~20A |
| Rated Voltage: | 1.0A~10A : 125 V ac / 125 V dc /160 V dc 12A~20A : 65 V dc/ac |
| Size: | 6.1mm*2.5mm |
| Safety Approval: | UR :E56092 C-UR:E56092 PSE:JET5360-31007-2003 (1A~5A) |
| Melting characteristic: | Inrush Fuse |
{{cartItemsCount}}
| Rated Current | 1.0A~20A |
| Rated Voltage | 1.0A~10A : 125 V ac / 125 V dc /160 V dc 12A~20A : 65 V dc/ac |
| Size | 6.1mm*2.5mm |
| Body | Ceramic tube |
| Cap | Brass with gold plated |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Safety Approval | UR :E56092 C-UR:E56092 PSE:JET5360-31007-2003 (1A~5A) |
| Melting characteristic | Inrush Fuse |