Please enter the item keyword
- Surface Mount Fuses ,2410 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT3.15A250V
- Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT1A250V
- Surface Mount Fuses ,2410 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT1.25A250V
- Surface Mount Fuses ,2410 ,1.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT1.5A250V
- Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT2A250V
- Surface Mount Fuses ,2410 ,3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT3A250V
- Surface Mount Fuses ,2410 ,3.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT3.5A250V
- Surface Mount Fuses ,2410 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT4A250V
- Surface Mount Fuses ,2410 ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT5A250V
- Surface Mount Fuses ,2410 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT6.3A250V
- Surface Mount Fuses ,2410 ,500mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,WALTER-2410LT ,Silver - 2410LT0.5A250V
NANO 2410 Time-Lag Type Surface Mount Fuses
| Rated Current: | 0.5A~6.3A |
| Rated Voltage: | 250 V ac |
| SIZE: | (6.10±0.50)*(2.670±0.30) |
| Safety Approval: | UL E56092; TUV R50485936; CQC: CQC20012273793 |
| Melting characteristic: | Slo-Blo Fuse |
{{cartItemsCount}}
| Rated Current | 0.5A~6.3A |
| Rated Voltage | 250 V ac |
| SIZE | (6.10±0.50)*(2.670±0.30) |
| Body | Ceramic tube |
| Cap | Brass with Sliver plated |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| Safety Approval | UL E56092; TUV R50485936; CQC: CQC20012273793 |
| Melting characteristic | Slo-Blo Fuse |