| Product Series: | WALTER-2010-300V |
| Product Type: | Micro Fuses |
| EU RoHS: | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH: | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
{{cartItemsCount}}
| Manufacturer | WALTER |
| Product Type | Micro Fuses |
| Ellectrical Characteristics | |
| Product Series | Micro Square Fuses |
| Series | 2010 |
| Breaking Series | Time-Lag Type |
| Rated Voltage | 300V AC |
| Breaking Capacity | |
| UL(100mA~10A) | 50A/300V AC |
| VDE(100mA~6.3A) | 50A/300V AC |
| TUV(8A~10A) | 100A/300V AC |
| PSE(1A~10A) | 100A/300V AC |
| KC(100mA~6.3A) | 50A/300V AC |
| Safety Approval | |
| UL | E56092 (100mA~10A) |
| VDE | 40018781 (100mA~6.3A) |