Please enter the item keyword
- Thick Film Low Resistance Chip Resistor ,1206 ,0.33R(330mR) ,±1% ,1/2W ,- ,- ,LIZ-CH - CH1206F3R330G
- High Power Thick Film Chip Resistor ,1206 ,0.4R(400mR) ,±1% ,1/2W ,- ,- ,LIZ-CH - CH1206F3R400G
- High Power Thick Film Chip Resistor ,1206 ,0.24R(240mR) ,±1% ,1/2W ,- ,±800PPM - CH1206F3R240G
Low Resistance High Power Thick Film Chip Resistors
| Manufacturer: | LIZ |
| Product Series: | Type CH |
| Product Type: | Low Resistance High Power Thick Film Chip Resistors |
| EU RoHS: | 2011/65/EU |
| EU REACH: | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
{{cartItemsCount}}
| Manufacturer | LIZ |
| Product Series | Type CH |
| Product Type | Low Resistance High Power Thick Film Chip Resistors |
| Size | 0402 0603 0805 1206 1210 2010 2512 |
| Resistance Range | 0.05Ω~0.99Ω |
| Resistance Tolerance | F=±1% J=±5% |
| Rated Power | 1=1W 2= 3/4W 3= 1/2W 4= 1/4W 8= 1/8W A= 1/10W B= 2W |
| Operation Temperature | -55℃~+155℃ |
| storage condition | 5~30℃, 30~75%RH. |
| Ceramic substrate | Al2O3 |
| Resistive layer | RuO2 + glass |
| Max Working Current | 4.47A |
| Max Overload Current | 11.18A |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |